  • B43508F2158M080
B43508F2158M080
advertisement
Manufacturer No:
B43508F2158M080
HK JDW NO:
769-B43508F2158M080
Description:
1.5mF Capacitor 20% 2.38A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508F2158M080
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    1.5mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Leakage Current
    2.397002mA
  • Ripple Current
    2.38A
    0.15
  • Diameter
    35mm
  • Length
    40mm