  • B43508C9227M080
B43508C9227M080
advertisement
Manufacturer No:
B43508C9227M080
HK JDW NO:
769-B43508C9227M080
Description:
220μF Capacitor 20% 980mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508C9227M080
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    560mOhm
  • Leakage Current
    0.871479mA
  • Ripple Current
    980mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    30mm
  • Length
    25mm