  • B43508C5277M082
B43508C5277M082
advertisement
Manufacturer No:
B43508C5277M082
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508C5277M082
Description:
270μF Capacitor 20% 1.31A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508C5277M082
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    460mOhm
  • Ripple Current
    1.31A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Tan Delta
    0.2
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm