  • B43508B9397M002
B43508B9397M002
advertisement
Manufacturer No:
B43508B9397M002
HK JDW NO:
769-B43508B9397M002
Description:
390μF Capacitor 20% 1.41A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508B9397M002
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    390μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    320mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Leakage Current
    1.2991mA
  • Ripple Current
    1.41A
  • Tan Delta
    0.2
  • Length
    35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%