  • B43508A9277M007
B43508A9277M007
advertisement
Manufacturer No:
B43508A9277M007
HK JDW NO:
769-B43508A9277M007
Description:
270μF Capacitor 20% 1.16A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508A9277M007
    NO
  • Terminal Shape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    460mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Leakage Current
    1.0051mA
  • Ripple Current
    1.16A
  • Tan Delta
    0.2
  • Length
    50mm