  • B43505E2337M062
B43505E2337M062
advertisement
Manufacturer No:
B43505E2337M062
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43505E2337M062
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.3A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43505E2337M062
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    390mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    1.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    22mm
  • Length
    40mm