  • B43504-B2687-M
B43504-B2687-M
advertisement
Manufacturer No:
B43504-B2687-M
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43504-B2687-M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 2.1A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43504-B2687-M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.1A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    51.9938mm