  • B43501K2227M82
B43501K2227M82
advertisement
Manufacturer No:
B43501K2227M82
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B43501K2227M82
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501K2227M82
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Snap in
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %