  • B43501B5686M060
B43501B5686M060
advertisement
Manufacturer No:
B43501B5686M060
HK JDW NO:
769-B43501B5686M060
Description:
68μF Capacitor 20% 660mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501B5686M060
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.95Ohm
  • Leakage Current
    0.41812mA
  • Ripple Current
    660mA
  • Diameter
    25mm
  • Length
    25mm