  • B43501B3567M087
B43501B3567M087
advertisement
Manufacturer No:
B43501B3567M087
HK JDW NO:
769-B43501B3567M087
Description:
560μF Capacitor 20% 2.76A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501B3567M087
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    560μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Leakage Current
    1.62833mA
  • Ripple Current
    2.76A
  • Diameter
    30mm
  • Length
    55mm