  • B43501A2188M062
B43501A2188M062
advertisement
Manufacturer No:
B43501A2188M062
HK JDW NO:
769-B43501A2188M062
Description:
1.8mF Capacitor 20% 5.12A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43501A2188M062
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm
  • Leakage Current
    2.72275mA
  • Ripple Current
    5.12A
  • Diameter
    35mm
  • Length
    55mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    1.8mF
  • Voltage - Rated DC
    250V