  • B43457B5478M3
B43457B5478M3
advertisement
Manufacturer No:
B43457B5478M3
HK JDW NO:
3410-B43457B5478M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 11.7A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43457B5478M3
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    11.7A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    28mOhm
  • Height Seated (Max)
    144.1958mm