  • B43305G2827M67
B43305G2827M67
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2827M67
HK JDW NO:
258-B43305G2827M67
Datasheet:
B43305G2827M67
Description:
B43305 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.95A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2827M67
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    820μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.95A
  • Impedance
    210mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.95A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm