  • B43305G2128M80
B43305G2128M80
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2128M80
HK JDW NO:
258-B43305G2128M80
Datasheet:
B43305G2128M80
Description:
B43305 1200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.71A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2128M80
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1200μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    2.71A
  • Impedance
    150mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.71A @ 100Hz
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm