  • B43305F2397M62
B43305F2397M62
advertisement
Manufacturer No:
B43305F2397M62
HK JDW NO:
258-B43305F2397M62
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
B43305F2397M62
Description:
B43305 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.64A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
B43305F2397M62
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    320mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.64A
  • Impedance
    440mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.64A @ 100Hz
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm