  • B43305D5277M000
B43305D5277M000
advertisement
Manufacturer No:
B43305D5277M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43305D5277M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
270μF Capacitor 20% 1.55A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43305D5277M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.0912mA
  • Ripple Current
    1.55A
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    35mm
  • Length
    25mm