  • B43305B5187M80
B43305B5187M80
advertisement
Manufacturer No:
B43305B5187M80
HK JDW NO:
258-B43305B5187M80
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43305B5187M80
Description:
B43305 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.23A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305B5187M80
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    180μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    750mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.23A
  • Impedance
    1.06Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.23A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm