  • B43305A2228M000
B43305A2228M000
advertisement
Manufacturer No:
B43305A2228M000
HK JDW NO:
258-B43305A2228M000
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43305A2228M000
Description:
B43305 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.49A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305A2228M000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    2200μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.49A
  • Impedance
    80mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.49A @ 100Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    2.244 57.00mm
  • Length
    55mm