  • B43252E2157M000
B43252E2157M000
advertisement
Manufacturer No:
B43252E2157M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43252E2157M000
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 680mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43252E2157M000
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    680mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm