  • ELXS451VSN121MP35S
ELXS451VSN121MP35S
advertisement
Manufacturer No:
ELXS451VSN121MP35S
HK JDW NO:
856-ELXS451VSN121MP35S
Description:
LXS 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 830mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ELXS451VSN121MP35S
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    830mA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    830mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.1869A @ 50kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height Seated (Max)
    1.476 37.50mm