  • B43086A2686M
B43086A2686M
advertisement
Manufacturer No:
B43086A2686M
HK JDW NO:
3410-B43086A2686M
Description:
68μF Capacitor 20% Bulk 608mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43086A2686M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.276mA
  • Ripple Current
    608mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Height Seated (Max)
    27.0002mm