  • B41895D6108M008
B41895D6108M008
advertisement
Manufacturer No:
B41895D6108M008
HK JDW NO:
258-B41895D6108M008
Description:
B41895 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41895D6108M008
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    B41895
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    38mOhm @ 10kHz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Impedance
    34mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.51A @ 100kHz