  • B41825A5106M
B41825A5106M
advertisement
Manufacturer No:
B41825A5106M
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41825A5106M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 35mA 2.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41825A5106M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    35mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm