  • B41821B5477M2
B41821B5477M2
advertisement
Manufacturer No:
B41821B5477M2
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B41821B5477M2
Package:
Radial
Datasheet:
B41821B5477M2
Description:
470μF Capacitor 20% 550mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821B5477M2
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    560mOhm
  • Ripple Current
    550mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.4874mm