  • B41821A7106M8
B41821A7106M8
advertisement
Manufacturer No:
B41821A7106M8
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41821A7106M8
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41821A7106M8
Description:
B41821 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41821A7106M8
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B41821
  • Published
    2012
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C