  • B41692A5108Q7
B41692A5108Q7
advertisement
Manufacturer No:
B41692A5108Q7
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41692A5108Q7
Package:
Axial, Can
Datasheet:
B41692A5108Q7
Description:
B41692 1000μF Capacitor -10% +30% Bulk Through Hole 0.551Diax0.984L 14.00mmx25.00mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41692A5108Q7
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41692
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.551Diax0.984L 14.00mmx25.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    112mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.1A @ 10kHz