  • B41554E5339Q
B41554E5339Q
advertisement
Manufacturer No:
B41554E5339Q
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41554E5339Q
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
33000μF Capacitor 10000mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41554E5339Q
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    33000μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    22.2mm
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Ripple Current
    10000mA
  • Positive Tolerance
    30%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    15 mΩ
  • Diameter
    51.6mm
  • Length
    80.7mm