  • B37979G5331J054
B37979G5331J054
advertisement
Manufacturer No:
B37979G5331J054
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37979G5331J054
Description:
330pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37979G5331J054
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
    Yes
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    5.5118mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%