  • B33331V7306J080
B33331V7306J080
advertisement
Manufacturer No:
B33331V7306J080
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B33331V7306J080
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B33331V7306J080
Description:
B33331V 30μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Quick Connect - 0.250 (6.3mm) 460V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B33331V7306J080
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B33331V
  • Size / Dimension
    1.969Dia 50.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated AC
    460V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    10mOhms
  • Height Seated (Max)
    3.425 87.00mm