  • B32933B3105K000
B32933B3105K000
advertisement
Manufacturer No:
B32933B3105K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32933B3105K000
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 305V-DC 305V-AC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32933B3105K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    14.5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    305V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    29.5mm
  • Length
    26.5mm