  • B32926C3685M000
B32926C3685M000
advertisement
Manufacturer No:
B32926C3685M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32926C3685M000
Description:
6.8μF Film Capacitor 20% Radial 305V-DC 305V-AC Polypropylene Through Hole
Quantity:
In Stock : 7894
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32926C3685M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    305V
  • Depth
    20mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height
    39.5mm
  • Length
    41.5mm