  • B32926B4185K000
B32926B4185K000
advertisement
Manufacturer No:
B32926B4185K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32926B4185K000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
B32926B4185K000
Description:
B32924*4 1.8μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 650V-DC 350V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B32926B4185K000
    Select All
  • Size / Dimension
    1.654Lx0.630W 42.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    1.8μF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.122 28.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X2
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C