  • B32926A2475M
B32926A2475M
advertisement
Manufacturer No:
B32926A2475M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32926A2475M
Package:
Radial
Datasheet:
B32926A2475M
Description:
B32926 4.7μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP)
Step5Bar-code shipping tag
B32926A2475M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.555 39.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200, X2
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32926
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.787W 41.50mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±20%