  • B32924J3335M000
B32924J3335M000
advertisement
Manufacturer No:
B32924J3335M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32924J3335M000
Description:
B32924J 3.3μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 305V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 5813
Step5Bar-code shipping tag
B32924J3335M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32924J
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm