  • B32924A4225M000
B32924A4225M000
advertisement
Manufacturer No:
B32924A4225M000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32924A4225M000
Datasheet:
B32924A4225M000
Description:
B32924*4 2.2μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 650V-DC 350V-AC Polypropylene (PP)
Quantity:
In Stock : 1112
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32924A4225M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP)
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32924*4
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.748W 31.50mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    650V
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm