  • B32921C3683M
B32921C3683M
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3683M
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32921C3683M
Package:
Radial
Datasheet:
B32921C3683M
Description:
Cap Film 0.068uF 305VAC PP 20% 13 X 6 X 12mm RDL 10mm Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3683M
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    12mm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13mm
  • Width
    5.9944mm