  • B32916A4824M
B32916A4824M
advertisement
Manufacturer No:
B32916A4824M
HK JDW NO:
258-B32916A4824M
Description:
B32916 0.82μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32916A4824M
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32916
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.82μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm