  • B32914A3155K000
B32914A3155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32914A3155K000
HK JDW NO:
258-B32914A3155K000
Datasheet:
B32914A3155K000
Description:
Cap Film Suppression X1 1.5uF 330VAC PP 10% (31.5 X 18 X 27.5mm) Radial 27.5mm 110C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32914A3155K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32914
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.709W 31.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    760V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    330V
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm
  • Length
    31.5mm
  • Width
    18mm