  • B32913A5334M
B32913A5334M
advertisement
Manufacturer No:
B32913A5334M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32913A5334M
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 1kV-DC 530V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32913A5334M
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Height Seated (Max)
    20.4978mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.9982mm