  • B32912A5153M
B32912A5153M
advertisement
Manufacturer No:
B32912A5153M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32912A5153M
Datasheet:
B32912A5153M
Description:
B32912 0.015μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 530V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32912A5153M
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32912
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    530V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm