  • B32796T8505K
B32796T8505K
advertisement
Manufacturer No:
B32796T8505K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32796T8505K
Description:
5μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 875V-DC 350V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32796T8505K
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Terminal Pitch
    37.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    11mOhm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    18.9992mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    24.003mm