  • B32778G4107K000
B32778G4107K000
advertisement
Manufacturer No:
B32778G4107K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32778G4107K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32778G4107K000
Purchasing and Inquiry
B32778G4107K000 Overview
In order for systems to function, a rated (DC) voltage (URdc) of 450V is required internally.4mOhm ESR (Equivalent Series Resistance) is present on the device.Its lead spacing is 2.067 52.50mm.Devices with a -40°C~105°C temperature capability can be operated.
B32778G4107K000 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 450V
4mOhm equivalent series resistance (ESR)
B32778G4107K000 Applications
There are a lot of TDK Electronics Inc. B32778G4107K000 applications of film capacitors.
  • Bypassing
  • Blocking
  • Mobile communications
  • Global positioning systems
  • Test and measuring equipment
  • Filters
  • Coupling, decoupling
  • Compact fluorescent lamps (CFL)
  • Battery management system
  • Filtering
Step5Bar-code shipping tag
B32778G4107K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    B32778
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.378W 57.50mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    35mm