  • B32776T8685K000
B32776T8685K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776T8685K000
HK JDW NO:
3410-B32776T8685K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32776T8685K000
Description:
6.8μF Film Capacitor 10% Radial 800V-DC 800V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 3281
Step5Bar-code shipping tag
B32776T8685K000
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    24mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    800V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Height
    15mm
  • Length
    41.5mm