  • B32776E8256K
B32776E8256K
advertisement
Manufacturer No:
B32776E8256K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32776E8256K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
25μF Film Capacitor 10% Radial PC Pins 800V-DC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32776E8256K
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.5mOhm
  • Height Seated (Max)
    42.4942mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    27.9908mm