  • B32758G3406K000
B32758G3406K000
advertisement
Manufacturer No:
B32758G3406K000
HK JDW NO:
258-B32758G3406K000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
B32758G3406K000
Description:
B32758 40μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32758G3406K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    B32758
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.496W 57.50mmx38.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.4mOhms
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.264 57.50mm