  • B32758G2656J000
B32758G2656J000
advertisement
Manufacturer No:
B32758G2656J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32758G2656J000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
Description:
B32758 65μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 500V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32758G2656J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32758
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.772W 57.50mmx45.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    65μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.6mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.244 57.00mm