  • B32682A6222K000
B32682A6222K000
advertisement
Manufacturer No:
B32682A6222K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32682A6222K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32682A6222K000
Description:
B32682 2200pF Film Capacitor ±10% Radial 630V-DC 300V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 6422
Step5Bar-code shipping tag
B32682A6222K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32682
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm