  • B32678G4406K000
B32678G4406K000
advertisement
Manufacturer No:
B32678G4406K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32678G4406K000
Description:
40μF Film Capacitor 10% 450V-DC 450V-AC Polypropylene
Step5Bar-code shipping tag
B32678G4406K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    50mm
  • Length
    57.5mm
  • Width
    35mm