  • B32678G4406J
B32678G4406J
advertisement
Manufacturer No:
B32678G4406J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32678G4406J
Description:
40μF Film Capacitor 5% Radial Radial 450V-DC 275V-AC PP Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32678G4406J
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    40μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    52.5018mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5mOhm
  • Height Seated (Max)
    45.0088mm
  • Length
    57.5056mm
  • Width
    29.9974mm