  • B32676G8106K000
B32676G8106K000
advertisement
Manufacturer No:
B32676G8106K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32676G8106K000
Datasheet:
B32676G8106K000
Description:
B32676 10μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 875V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 74
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32676G8106K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32676
  • Size / Dimension
    1.654Lx1.299W 42.00mmx33.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Long Life
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    875V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1050V
  • Height Seated (Max)
    1.890 48.00mm
  • Length
    42mm
  • Width
    33mm